هنرمندان

۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند – بلاگی ها

 • ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از cinemablend، این لیست بهترین فیلم‌هایی است که برای تقویت روحیه و بالا بردن انرژی شما ساخته شده‌اند تا در زمان‌های سخت روحیه‌تان را حفظ کنید و احساس خوبی داشته باشید.

  ۱- سینما پارادیزو Cinema Paradiso (۱۹۸۸)

  قصه‌ سینما پارادیزو درباره‌ کودکی با نام سالواتوره دی ویتا یا توتو است. کودکی عاشق سینما که هر روز با نهایت شوق و هیجان به سینما پارادیزو، تنها سالن سینمای نزدیک به محل زندگی‌اش می‌رود و فیلم می‌بیند و تا جایی که بتواند، پایش را به اتاق آلفردو، آپاراتچی سینما هم باز می‌کند. قصه‌ عشق توتو به سینما، آن‌قدر دقیق به تصویر کشیده می‌شود که مخاطب در طول فیلم، هرگز به خودش جرئت زیر سوال بردن باورهای او نسبت به این مدیوم را نمی‌دهد. توتو نوارهای فیلم‌ها را جمع می‌کند، از نگاه کردن به آن‌ها لذت می‌برد و از هر فرصتی برای قدم گذاشتن به درون اتاق کار آلفردو و یاد گرفتن تمام کارهای او برای پخش کردن فیلم در سینما، استفاده می‌کند. در عین آنکه این علاقه و شور و هیجان توتو، بدون ضرر هم نیست و سرزنش‌های پایان‌ناپذیر مادرش و بسیاری از اشخاص دیگر را در کنار حوادث تلخی که بدون شک اتفاق افتادنشان ارتباط‌های غیرمستقیمی با عشق او به هنر هفتم دارند نیز، تحویل وی می‌دهد. ولی او گوشش به هیچ چیزی بدهکار نیست و فقط می‌خواهد هر روز بیشتر از قبل، پا به اعماق اقیانوس فیلم‌ها بگذارد.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۲- آملی Amelie (۲۰۰۱)

  فیلم آملی (سرنوشت شگفت‌انگیز آملی پولن) ساخته‌ ژان پیر ژونه همانند شیرینی خوشمزه‌ای است؛ خیالی سرخوش که در آن قهرمانی تودل برو بر کودکی غم‌انگیزش غلبه می‌کند و بزرگ می‌شود تا برای مردم نیازمند، سرخوشی و برای خود لذت به ارمغان بیاورد. از دسته فیلم‌هایی است که می‌بینی و بعداً وقتی به آن فکر می‌کنی لبخند می‌زنی. آدری تاوتو، بچه‌ بی‌خانمان شادابی است که به نظر می‌رسد رازی در خود دارد و نمی‌تواند آن را حفظ کند، نقش دختربچه‌ای کوچک که کمبود محبت دارد را بازی می کند.

  ۳- بهتر از این نمیشه As Good As It Gets (۱۹۹۸)

  فیلم بهتر از این نمیشه یک کمدی عاشقانه است. با کلیشه‌های خاص هالیوود قدرت عشق را نشان می‌دهد که چطور می‌تواند زندگی یک شخص گریزان از جامعه را متحول کند. این فیلم قرار است حال شما را خوب کند و بگوید که حتی اگر یک بیمار روانی هستید این امید برایتان وجود دارد که عاشق شوید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید؛ به شرط آنکه مهربان باشید.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۴- پدینگتون ۲ Paddington ۲ (۲۰۱۷)

  «پدینگتون ۲» داستان خرس مهربانی است که با خانواده‌ براون زندگی می‌کند. او می‌خواهد برای خاله لوسی که سال‌ها برایش زحمت کشیده هدیه بخرد، اما اشتباهاً به‌جای یک دزد به زندان می‌رود. خانواده و دوستان پدینگتون با کمک هم، او را نجات می‌دهند. پدینگتون الگوی مناسبی از یک فرد مؤثر در اجتماع است و به کودکان یاد می‌دهد که اگر ما خوب و مهربان باشیم، دنیا خوب می‌شود. این فیلم در ژانر ماجراجویی و کمدی ساخته شده و خانواده نقش مهمی در داستان آن دارد.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۵- رستگاری در شاوشنک The Shawshank Redemption (۱۹۹۴)

  رستگاری در شاوشنک موضوع مردی بی‌گناه را در زندان دراماتیک می‌کند و آن را از زاویه‌ای متفاوت به نمایش می‌گذارد. این فیلم به جای تمرکز بر جنگ‌های صلیبی برای آزادی یا رهایی، در مسیری کم رفت و آمد قدم می‌گذارد و بر احساسات شخصی یا مفاهیم سازگاری با زندان متمرکز می‌شود و اینکه چگونه برخی از محکومین، پس از سازگاری، توانایی بقای خود را آن طرف سیم خاردار و میله‌های آهنی از دست می‌دهند. همانطور که یکی از شخصیت‌ها می‌گوید: این دیوارهای زندان خنده‌دار هستند. ابتدا از آنها متنفر هستید، سپس به آنها عادت می‌کنید، سپس به آنها وابسته می‌شوید.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۶- خانم سانشاین کوچک Little Miss Sunshine (۲۰۰۶)

  هر وقت حالتان بد است، حس می کنید از زمین و زمان خسته اید یا زندگی معمولی روزمره اذیتتان می‌کند فیلم لیتل میس سان شاین را ببینید تا قشنگی‌های زندگی و داشتن خانواده دوباره امیدوارتان کند.

  سازندگان این فیلم، روی بدبختی‌ها و بیچارگی‌های معمول آدمی‌زاد دست گذاشته‌اند تا وقتی که آن‌ها را می‌بینیم، غرق در اندوه نشویم؛ بلکه با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کنیم و دلمان بخواهد که آن‌ها را در آغوش بگیریم.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۷- راتاتویی موش سرآشپز Ratatouille (۲۰۰۷)

  انیمیشن موش سرآشپز یک انیمیشن فرانسوی است که در سال ۲۰۰۷ به کارگردانی بردبرد است که برنده جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب است و توسط شرکت پیکسار به عرصه نشسته است.

  این انیمیشن داستان رمی‌موشی که در پاریس زندگی می‌کند و می‌خواهد یک سرآشپز شود، ولی به خاطر نارضایتی خانواده‌اش و تعصب آدم‌ها ناگزیر است کارهای دیگری انجام دهد. شجاعت او قابل تحسین هست. راتاتویی درباره این است که ما چه هستیم و چه می‌توانیم باشیم و چطور می‌توانیم از توانایی‌هایمان استفاده کنیم و تفکر خلاقانه داشته باشیم.

  مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش خلاقیت است که در همه ابعاد و جوانب زندگی انسان نقش کاملاً حیاتی دارد و از والاترین ویژگی‌های انسان است. انسان خلاق توانایی حل مسئله بالاتری نسبت به سایرین دارد و با بینش متفاوت خود نسبت به مسائل گامی‌جلوتر از افراد دیگر بردارد.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۸- جری مگوایر Jerry Maguire (۱۹۹۵)

  این فیلم زندگی یک دلال و ایجنت ورزشی را نشان می‌دهد که در ابتدا زندگی خوب و مناسبی داشته اما برای رسیدن به خواسته‌ای بزرگ‌تر همه چیزش را کنار می‌گذارد و از ابتدا شروع می‌کند. جری مگوایر (کروز) مدیر برنامه‌ بازیکنان ورزشی است و همیشه به دنبال یافتن کارها و موکلانی پرسود است. او کارمند یک شرکت مدیر امور ورزشکاران سرشناس به نام اس ام آی است. جری در کارش بسیار موفق و پرانرژی است و همه به او علاقه‌مند هستند اما دوستانش همیشه به او حسادت می‌کنند تا اینکه متوجه می‌شود جایی از کارش ایراد دارد.

  چندی نمی‌گذرد که پسر یک قهرمان صدمه‌دیده را می‌بیند. دچار عذاب وجدان می‌شود. در میانه شبی که خوابش نمی‌برد، برمی‌خیزد و خطاب به خود و همکارانش یادداشتی می‌نویسد و در آن نسبت به سلامت طولانی‌مدت مشتریان و صرف‌نظر کردن از سودهای آنی هشدار می‌دهد.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۹- جولی و جولیا Julie & Julia (۲۰۰۹)

  فیلم جولی و جولیا، با شرکت مریل استریپ و ایمی ادمز، درباره مربی آشپزی جولیا چایلدز است و زن جوانی به نام جولی پاول که همه غذاهای کتاب او را یک سال پخت و درباره‌اش وبلاگ نوشت که به کتاب پرفروشی تبدیل شد. این فیلم داستان این دو زن است که در دو زمان مختلف با دو همسر و دو زندگی مختلف، تلاش کردند از طریق اشتیاق وسواس آمیز و پشتکار، خودشان و زندگی‌شان را از نو بسازند. این فیلم کار جدیدی است از نورا فران، سناریست و کارگردانی که با فیلم‌های زن‌محور با داستان‌های دوگانه موازی، به شهرت رسیده است.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  ۱۰- پارک ژوراسیک Jurassic Park (۱۹۹۳)

  شاید به نظرتان عجیب بیاید که یک فیلم دایناسوری چطور می‌تواند جزو فیلم‌هایی باشد که حالتان را خوب می‌کند. حماسه هیولایی اسپیلبرگ در اوایل دهه ۹۰ که قلب شما را به تپش می‌اندازد، چطور حال شما را خوب می‌کند؟ داستان جمعی از دانشمندان و کودکانی که بدون نظارت در جزیره‌ای با دسته‌ای از دایناسورهای گرسنه رها شده‌اند، به طرز شگفت‌آوری نشاط‌آور است.

  داستان‌های مربوط به انسان‌ در برابر هیولا بیشتر در ژانر اکشن است و پارک ژوراسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما این فیلم در مورد انعطاف‌پذیری انسان در برابر خطرهای بزرگ و تهدیداتی که جان او را به خطر می‌اندازد نیز هست. این فیلم یکی از نشاط‌آورترین فیلم‌های تمام دوران‌هاست.

  ۱۰ فیلم از بهترین‌های سینمای جهان که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا