هنرمندان

تام کروز با تاپ گان۲ به رکورد تاریخی رسید – بلاگی ها

 • تام کروز با تاپ گان۲ به رکورد تاریخی رسید – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از هالیوود ریپورتر، باکس آفیس(گیشه): «تاپ گان۲» در دومین آخر هفته  به رکورد ۸۵ میلیون دلاری رسید و  به بزرگترین فیلم تام کروز تبدیل شد.

  «تاپ گان۲» که یکشنبه با ۱۹۰ میلیون دلار در بازار داخلی رکورد زد، حالا با کمترین افت در تاریخ برای یک فیلم افتتاحیه، به رقم ۱۰۰ میلیون دلاری یا بیشتر می‌رسد.

  «تاپ گان۲» تا این لحظه هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد.

  پارامونت و اسکای دنس، با بازی تام کروز، در دومین آخر هفته اکران خود فروش بالای فیلم جدیدشان را نظاره‌گر هستند. اگر تخمین‌ها درست باشد، این فیلم دنباله تاپ گان در دومین دوره خود حداقل ۸۵ میلیون دلار فروش خواهد داشت. این فیلم اکران افتتاحیه داخلی‌اش را با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری آغاز کرد.

  تاپ گان۲ در آمریکای شمالی، در روز جمعه ۲۵ میلیون دلار درآمد داشت تا روز را با مجموع فروش ۲۳۰ میلیون دلاری به پایان برساند.

  بنابر پیش‌بینی‌ها، این رقم باید تا پایان روز یکشنبه در اکران داخلی به ۲۹۰ میلیون دلار و در سطح جهانی به ۵۴۰ دلار می‌رسد. تاپ گان۲ همچنین در خارج از کشور به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد، جایی که در روز جمعه از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد و به همین ترتیب همچنان با قدرت می‌تازد.

  روز شنبه، تاپ گان۲ با پشت سر گذاشتن فیلم «جنگ دنیاها»(The War of the Worlds) (۲۴۳.۳ میلیون دلار) در سال ۲۰۰۵ به پرفروش‌ترین فیلم تام کروز در داخل کشور تبدیل شد. این رکورد همچنین شامل شکستن رکورد فروش اولین فیلم «تاپ گان» (۱۸۰.۳ میلیون دلار) و «ماموریت غیرممکن» تام کروز، و همچنین آخرین دنباله «ماموریت غیرممکن:فال آوت»(۲۲۰.۲ میلیون دلار) نیز می‌شود.

  تاپ گان۲ در سطح بین المللی، در حال حاضر بسیار جلوتر از اولین تاپ گان است که در زمان خود ۱۷۶ میلیون دلار به دست آورد. این فیلم همچنین در بریتانیا با ۳۹.۷ میلیون دلار پیشتاز است. با این حال، با بسیاری از فیلم‌های اخیر ماموریت غیرممکن در گیشه خارجی مطابقت ندارد که دلیل اصلی این است که این فیلم در چین و روسیه اکران نمی‌شود زیرا این دو کشور دو بازار بزرگ درآمدزا برای هر فیلمی محسوب می‌شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا