هنرمندان

ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی – بلاگی ها

 • ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، خلق یک شخصیت و کاراکتر، در فیلم یا سریال بر عهده‌ی نویسنده‌ی آن اثر است. پس از تولد کاراکتر و در ادامه این روند،کارگردان شخصیت را پرورش می‌دهد و با پردازش به محیط اطرافش او را با آن محیط سازگار می‌کند. اما هیچکدام از این دو نمی‌توانند به تنهایی شخصیتی را وارد قلب بیننده کنند. کسی باعث ماندگاری یه کاراکتر در دل داستان یک فیلم یا سریال می‌شود، کسی نیست جز یک بازیگر حرفه‌ای که می‌تواند ابعاد پنهان شخصیت خلق شده توسط نویسنده و پردازش کارگردان را درک کند و خودش را جوری در دل نقش جای دهد که به یاد همگان باقی بماند. این هنر بازیگری به طوری صورت می‌گیرد که ممکن است گاهی ما یک بازیگر را نه به اسم خودش، بلکه به اسم کاراکتر ماندگارش در یک فیلم یا سریال بشناسیم.

  با ما همراه باشید تا این بار به سراغ کاراکترهایی در سریال‌های نمایش خانگی برویم که تا سالیان سال اسم آن‌ها در بین طرفداران و بینندگان این سریال‌ها و همچنین در کارنامه هنری خود بازیگر، زنده خواهند بود.

  جاوید – یاغی

  به گزارش برترینها، جاویدِ سریال یاغی، از تازه‌نفس‌های این لیست است. این روزها شخصیت جاوید (با بازی علی شادمان) در مدت کوتاهی توانسته محبوبیت قابل توجهی در میان بینندگان کسب کند و از همین حالا که فقط چند قسمت از سریال یاغی پخش شده، نوید جاودانگی خود در قلب مخاطبان را بدهد. جاوید پسر جوانی است که بیشتر از سنش سختی کشیده اما خم نشده. آرزوهایش هرگز زیر بار مشکلاتش گم نشده‌اند و هنوز شور و اشتیاق در وجودش زیبا و دوست داشتنی است.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  جاوید، شاید به اسم بی‌هویت باشد، اما به رسم بین تمام  نزدیکانش به معرفت و مردانگی شناخته می‌شود چرا که هیچوقت از چیزی که می‌خواهد دست می‌کشد. او که کشتی‌گیر بی‌رقیب محله است، هر روز با تک‌تک مشکلاتش به قصد ضربه فنی سر شاخ می‌شود. گاهی خاکشان می‌کند و گاهی خاک می‌شود اما جا نمی‌زند. غصه‌ی این قهرمانِ نوظهور شاید برای مخاطبان کمی دور از حدس باشد اما مطمئنا زمان، به راحتی می‌تواند یک قهرمان را به یک یاغی تبدیل کند…

  قباد دیوان سالار – شهرزاد

  با اینکه حدود هفت سال از پخش اولین قسمت سریال محبوب شهرزاد گذشته، هنوز اسم قباد در میان مخاطبان سریال‌های نمایش خانگی زنده است. قباد دیوان سالار (با بازی شهاب حسینی) یک هنرمند با هنر ظریف عاشقی است. بهتر است بگوییم او هیچ ویژگی بارزی برای محبوبیت ندارد، مگر عاشق بود. قباد یک مرد جوان بدون دغدغه با ادبیات نه چندان دوست‌داشتنی است که در گرفتن حق خود نیز عاجز مانده.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  او حتی در کوچک‌ترین تصمیمات زندگی‌اش مستقل نیست و دائما زیر نگاه تحقیرآمیز عمو و همسرش له می‌شود. اما اگر آب ببنید و عاشق شود، عاشقی کردن را خوب بلد است! او برای شهرزاد (با بازی ترانه علیدوستی) همه چیزش را فدا می‌کند و همین فداکاری و مجنون بودن او باعث شده که قباد از عاشق‌ترین کاراکترهای سریال‌های نماش خانگی باشد. البته گاهی عشق جنون‌آمیز قباد، شخصیت خاکستری و حتی گاهی منفی او را می‌پوشاند. اما داستان قباد طوری تمام می‌شود که از او نه به عنوان یک فرد ثروتمند ظالم، بلکه به عنوان یک قهرمان فداکار یاد شود.

  مالک مالکی – زخم‌ کاری

  حتی اگر از بینندگان سریال زخم‌ کاری نبوده باشید، اسم مالک به گوش شما خورده است. در سال گذشته، با پخش سریال زخم‌ کاری سریال‌های نمایش خانگی جان دوباره‌ای گرفتند و مالک (با بازی جواد عزتی) به ماندگارترین کاراکترها و نقش‌آفرینی‌های جواد عزتی تبدیل شد. شناخت شخصیت مالک کمی دشوار است. مالک مالکی در نگاه اول سرماداری جسور و باهوش است، اما زندگی بیشتر از ظاهرش، باطن او را تغییر داده. ترس‌های عمیق مالک که ثانیه‌ای به او مجال آرامش نمی‌دهند، پشت پوزخند پیروزمندانه‌ی او مخفی شده‌اند.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  اما چه کسی می‌داند طمع تا چه حد به انسان‌ها قدرت می‌بخشد؟! مالک که عمری زیردست ریزآبادی‌ها بوده، جنگی برای انتقام راه می‌اندازد که از آدمی به آرامی او بعید است. البته با این حال مالک با تمام نواقصش، خط قرمزهایی دارد که می‌تواند با شجاعت از آن‌ها دفاع کند. این خط قرمزها فرزندانش هستند که مالکِ مفلوک و ترسو را به جنایتکاری بی‌رحم تبدیل می‌کنند. او برای خوشبختی فرزندانش از تمام ترس‌هایش عبور می‌کند و حتی به ترسی برای سایرین تبدیل می‌شود.به طوری که از بین بردن او به زخم‌ کاریِ بزرگی نیازمند است.

  خاتون – خاتون

  سریال خاتون امسال ما را با قهرمانی آشنا کرد که به این راحتی‌ها از یاد نخواهد رفت. خاتون (با بازی نگار جواهریان) زنی از تبار بختیاری، از خانواده‌ای مبارز است که هیچ شباهتی به شهبانوی قصه‌ها بودن ندارد. او برای رسیدن به آرزوهایش منتظر هیچ شاهزاده‌ی سوار بر اسب سفیدی نیست بلکه با هفت تیر خودش، برای خودش مبارزه می‌کند.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  میل به آزادی در وجود خاتون چیزی است که هر ببیننده‌ای را به وجد می‌آورد چرا که او زیر بار ظلم و ستم هیچکس نمی‌رود. خواه آن فرد شوهر نظامی خان‌زاده‌اش باشد، یا اشغالگران روسی. میل به آزادی او با عشقی عمیق و جاودانه آمیخته شده که او را شجاع‌تر از چیزی که هست تبدیل کرده. او عشقی مادرانه به ایران، وطنش دارد که به میزان عشق یک مادر به فرزندش معصومانه و عمیق است. ایران برای او نه یک کشور، کودکی مظلوم است که مورد ظلم دشمن داخلی و خارجی قرار گرفته. خاتون برای این فرزند مظلوم طوری مادری می‌کند که برای همیشه در ذهن و قلب‌های مخاطبان باقی می‌ماند.

  زیبا – همگناه

  زیبا (با بازی هدیه تهرانی) از آن شخصیت‌هایی نیست که مثل و مانندش زیاد در جامعه پیدا شود. همین خاص بودن زیبا باعث ماندگاری او در بین مخاطبان سریال همگناه شده است. زیبا، زنی با ظاهری ساده است که پشت فرمان یک وانت قدیمی سعی بر گذران زندگی خود و پسرش دارد و با صدای فرهاد و فروغی آرام می‌شود. شخصیت زیبا شاید کمی خشن و جدی بنظر برسد اما دلیل این جدیت این است که  او دوست ندارد برای ادامه زندگی زیر بار دین کسی باشد.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  برای همین، حاضر به انجام هر کاری می‌شود حتی اگر آن کار باربری با وانت و سروکله زدن با مردم باشد. زندگی برای او به زیبایی نامش نبوده  برای همین دیگر به هیچکس اعتماد نمی‌کند. اما مقاومت او در برابر عشق خیلی کمتر از استقامتش در برابر سختی‌های زندگیست برای همین بالاخره قلب خود را برای ورود شخص جدیدی باز می‌کند هرچند که زندگی‌ دوباره‌اش از چیزی که فکر می‌کند کوتاه‌تر باشد…

  امیر شایگان – میخواهم زنده بمانم

  امیر شایگانِ (با بازی حامد بهداد) سریال میخواهم زنده بمانم از شایسته‌ترین‌های این لیست است. شخصیت باهوش و درونگرای او با ظاهری آراسته برای بسیاری از مخاطبان جذابیت زیادی داشته است. با این حال پشت ظاهر سخت و جدی امیر شایگان، مردی لطیف و عاشق پنهان شده است که دوست دارد در نبرد عشق به هر قیمتی برنده باشد. امیر شایگان حتی محبت‌های خاص خودش را دارد.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  محبت‌هایی که فراتر از کلمات عاشقانه‌ی تکراری که می‌توانند هر کسی را فریب دهند. میل به قدرت‌طلبی امیر شایگان در همه‌جای زندگی‌اش دیده می‌شود، حتی زمان‌هایی که تقدیرش برخلاف چیزی که می‌خواهد رقم می‌خورد. او کسی است که تقدیر خودش و دیگران را به راحتی تغییر می‌دهد تا همه چیز همانطور باشد که او می‌خواهد.

  • ماندگارترین شخصیت‌های سینمایی که داریوش مهرجویی خالق آنهاست

  بابا اتی- قهوه‌ی تلخ

  بابا اتی قهوه‌ی تلخ با قوز کمر و ابروهای پر پشتش کام خیلی‌ها را شیرین کرده. پیرمرد محبوب داستان قهوه‌تلخ طنزی متفاوت بین سایر شخصیت‌های داستان دارد که از تلخی‌ها و بی‌حوصلگی‌های دوران پیری دور است. او با تن صدا و شیرین‌زبانی‌هایش توانسته لبخندی زیبا بر لب بسیاری از مخاطبان این سریال بنشاند و آن‌ها برا برای دیدن ادامه سریال تشویق کند.

  ماندگارترین شخصیت‌های سریال‌های نمایش خانگی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا