اخبار

کمبود روغن در این استان صدای مردم را درآورد – بلاگی ها

 • کمبود روغن در این استان صدای مردم را درآورد – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از ایلنا، مدتی است که روغن این کالای اساسی و ضروری زندگی خانوارهای ایرانی در بازار کمیاب شده و در صورت وجود در بعضی فروشگاه های خاص بسیارگران و چند برابر قیمت اصلی به فروش می رسد.

  گرانی‌های بی‌سابقه که از چند ماه گذشته شدت بیشتری به خود گرفته از یکسو، ضعف در مدیریت بازار و تامین کالاهای اساسی از سوی دیگر موجب نارضایتی مردم شده و این نوسانات بازار داد مردم را درآورده است.

  یکی از شهروندان یزدی با با بیان اینکه برای خرید ۵ کیلویی روغن به یکی از مراکز عرضه خرید سطح شهر مراجعه کردم گفت: در همان ابتدای صبح پاسخ مسئول، نبود روغن بود و توصیه خرید روغن کنجد و ذرت را داد که قیمت بالایی دارند.

  شهروند دیگری به ایلنا گفت: در این چند روز به شدت نبود روغن در بازار احساس می‌شود و برخی مغازه‌ها هم از این شایعه نبود روغن در استان استفاده کرده‌ و روغنی که تا چندی قبل به 30 هزار تومان به فروش می‌رسید به یکباره به نزدیک به دو برابر افزایش قیمت دادند و نظارتی هم در بازار دیده نمی شود.

  هر چند افزایش قیمت‌های پی در پی نیز مردم را سر درگم کرده است اما کمبود روغن در ماه رمضان به یکی از مشکلات بازار تبدیل شده است این در حالی است که طبق اعلام مسئولان استان، روغن به میزان کافی در فروشگاه های سطح عرضه وجود دارد و به بازار تزریق می‌شود.

  با تزریق کالا به بازار نیاز مردم تامین شود

  استاندار یزد نیز در آخرین جلسه شورای تنظیم بازار استان در خصوص تامین کالاهای مورد نیاز و نظارت جدی بر بازار گفت: باید نظارت‌ها و کنترل بازار افزایش یابد و با تزریق تدریجی کالاها نیاز مردم تأمین و از هر گونه سو استفاده خودداری شود.

  مهران فاطمی با بیان اینکه «سلامت مردم» و «معیشت مردم» دو مسئله فوریت دار استان یزد است، گفت: هدف از برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار و قرارگاه امنیت غذایی ایجاد ثبات در بازار، جلوگیری از نوسان قیمت کالاها، تصمیمگیری به نفع مردم و نظارت بر بازار؛ در راستای حفظ آرامش بازار و حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان است.

  وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های استان باید به گونه ای باشد که مردم استان با هیچ مشکلی در خصوص تامین کالاهای مورد نیاز خود مواجه نباشند و استان یزد در زمره پنج استان ارزان قیمت کشور باشد.

  استاندار یزد همچنین با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص روغن، گوشت دام و نهاده های دامی، گفت: باید برنامه ریزی های استان به نحوی باشد که موضوعات مربوط به معیشت و تنظیم بازار استان به خارج از استان وابسته نباشد.

  کمبود روغن در استان یزد نداریم

  مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد هم با بیان اینکه روغن در فروشگاه‌های بزرگ موجود است اظهار داشت: در چند روز آینده در سایر فروشگاه‌ها نیز عرضه می‌شود.

  نعمت الله جعفری با اشاره به اینکه روغن در فروشگاه‌ها به تناسب نیاز مردم موجود است، گفت: در بازدیدی که از چندین فروشگاه شهر انجام شد در تعداد قابل توجهی از فروشگاه‌های بزرگ شهر روغن موجود بود، هرچند برخی از فروشگاه‌ها نیز کمبود داشتند.

  وی افزود: دلیل کمبود روغن آن است که سهمیه روغن فروردین ماه استان یزد هنوز به کارخانه‌ها و بعضی از عوامل پخش و شبکه توزیع اعلام نشده است.

  مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اضافه کرد: در پیگیری‌های که از طریق وزارتخانه انجام شد، قرار است که ظرف دو تا سه روز آینده سهمیه استان یزد برای فروردین به کارخانه‌ها اعلام شود و شبکه‌های پخش، توزیع خود را طبق روال قبل شروع کنند که انشالله بتوانیم روغن را به مقدار نیاز مردم در فروشگاه‌ها توزیع کنیم.

  به گزارش ایلنا، آنچه که در بازار به چشم می‌خورد کمبود برخی کالاها در مقاطع مختلف و افزایش قیمت بسیاری از کالاها به خصوص کالاهای مصرفی روزانه مردم است که موجب کوچک شدن سفره مردم شده است در این شرایط کنترل قیمت‌ها نیز همچنان با ضعف شدید در استان مواجه است و گاه یک کالا با قیمت‌های مختلف به مردم عرضه می‌شود.

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا