هنرمندان

ببینید | پاسخ جواد عزتی به یک خبرنگار درباره پول‌های کثیف در سینما – بلاگی ها

 • ببینید | پاسخ جواد عزتی به یک خبرنگار درباره پول‌های کثیف در سینما – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، در نشست خبری پروژه کنسرت نمایش «سیصد» که شامگاه گذشته در کاخ سعدآباد برگزار شد، جواد عزتی در پاسخ به خبرنگاری که به نقل قول از ترانه علیدوستی درباره ورود سرمایه های مشکوک در سینما و  رسالت هنرمند در این باره از اول سوال کرد، گفت: « یعنی شما وقتی برای خرید نان هم به نانوایی می روید پرس و جو می کنید که او نانش را با پول حلال پخته یا نه! من به هر حال از این اظهارنظر بی اطلاع بودم اما به نظرم در بسیاری از موقعیت ها این ضرورت وجود ندارد. به هر حال در شرع ما هم آمده و تفحص چندان جایز نیست . وقتی کسی با نیتی سالم وارد کاری می شود نیاز به پرس و جوی بیشتر نیست.»

  سهراب پورناظری آهنگساز و نوازنده موسیقی دستگاهی و مقامی ایرانی در ادامه این نشست ضمن ابراز همدردی با مردم داغدیده آبادان از حضور جواد عزتی به عنوان بازیگر در این پروژه خبر داد و گفت: احتمال تغییر در ترکیب بازیگران وجود دارد. خانم غزل شاکری به دلیل تداخل سریال جیران در این پروژه حضور نخواهد داشت.

  کنسرت نمایش «سی‌صد» اولین فعالیت پورناظری در این عرصه نیست و او در سال ۱۳۹۶ با همراهی همایون شجریان کنسرت نمایش «سی» را روی صحنه برده بود. کنسرت نمایش «سی» به کارگردانی علی‌اصغر دشتی براساس سه داستان از داستان‌های «زال و رودابه»، «رستم و اسفندیار» و «رستم و سهراب» از شاهنامه فردوسی بود که در مرداد و شهریور ۱۳۹۶ در کاخ سعدآباد تهران اجرا شد.

  حالا بعد از ۴ سال از اجرای آن کنسرت، سهراب پورناظری قصد دارد که کنسرت نمایش «سی صد» را به کارگردانی امیر جدیدی، آهنگسازی برادرش تهمورس پورناظری و خوانندگی رضا بهرام روی صحنه ببرد. جواد عزتی، مهران غفوریان، بهرام رادان، دلنیا آرام، منوچهر علیپور، عرفان ناصری، نیما سکوت و امیر جدیدی بازیگرانی هستند که روی صحنه این کنسرت نمایش خواهند رفت.

  «سی‌صد» بر اساس نوشته ای از«ری بردبری» طراحی و تدوین شده است و به موضوع کتاب سوزی و نسل کشی مغول ها در نیشابور می پردازد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا