هنرمندان

فیلم‌های نوروزی در این مناطق ارزان‌تر از سینماها اکران می‌شود – بلاگی ها

 • فیلم‌های نوروزی در این مناطق ارزان‌تر از سینماها اکران می‌شود – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از مهر، میکائیل دیانی معاون ارتباطات، بازرگانی و عرضه انجمن سینمای جوانان ایران درباره اکران فیلم‌های نوروزی در مناطق فاقد سینما گفت: انجمن سینمای جوانان ایران که تنها دارنده سینماسیار کشور است در جشنواره فیلم فجر اخیر توانست در مناطق محروم تمام استان‌های کشور پخش فیلم‌های جشنواره را انجام دهد که با استقبال بالایی هم همراه بود از همین رو قرار است این فرایند در ادامه برای اکران نوروزی ۱۴۰۱ هم انجام شود.

  وی افزود: دستگاه‌های تخصصی و حرفه‌ای سینماسیار چند سالی است که در انجمن سینمای جوانان ایران به مناطق محروم و فاقد سینما خدمت می‌دهد و سینما را به آن منطقه می‌برد اما شرایط کرونایی در ۲ سال اخیر کمی این حوزه را مانند تمام فضای سینمایی محدود کرده است اما از زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر، فرایند سینماسیار دوباره حضور فعال پیدا کرده است.

  معاون ارتباطات، بازرگانی و عرضه انجمن سینمای جوانان ایران مطرح کرد: ساختار حرفه‌ای و ایمن سینماسیار از دید تهیه‌کنندگان نیز مورد پذیرش قرار گرفته است و خداراشکر آنها نیز استقبال خوبی برای پخش فیلم‌ها در مناطق محروم داشته‌اند کمااینکه امروز درآمدهای آنها از اکران‌های جانبی نیز قابل توجه شده است.

  دیانی اظهار کرد: ما در تمام استان‌های کشور دستگاه سینماسیار داریم و تنها شرط ما برای برگزاری سینماسیار این است که جایی که اکران را برگزار می‌کنیم، سینما وجود نداشته باشد و دسترسی به سینما هم آسان نباشد.

  وی در پایان عنوان کرد: هدف اصلی سینماسیار عدالت فرهنگی و توزیع ساده‌تر و ارزان‌تر فیلم سینمایی برای مناطق کم‌برخوردار است؛ سینماسیار هم بلیط فروشی دارد اما به تناسب آنکه برای مناطق محروم اکران می‌شود قیمت بلیت‌های آن نیز کمتر از نصف بلیت در سایر سینماهاست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا