هنرمندان

واکنش نوید محمد زاده به افشاگری علیه کاهانی و آزار زنان – بلاگی ها

 • واکنش نوید محمد زاده به افشاگری علیه کاهانی و آزار زنان – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از فارس، ستاره ملکی بازیگر جوان تئاتر با اعلام این خبر در صفحه شخصی‌اش نوشت: نوید محمدزاده اجرایی که با ابوالفضل کاهانی داشت را لغو کرد. شک کرد، پرس‌وجو کرد، دنبال حق گشت و در نهایت هزینه داد و طرف حق ایستاد. نویده محمدزاده و گروهش برای اجرای این تاتر دوسال تلاش و تمرین کرده‌بودند و منتظر دیدن نتیجه زحماتشان بودند.» محمدزاده البته این خبر را در صفحه شخصی‌اش اعلام نکرده اما جنبش #metoo را استوری کرده است.

   ابوالفضل کاهانی نویسنده و کارگردان نمایش «گیاهخوار» است که قرار بود مرداد و شهریور ۱۴۰۱ در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود.

  صفحه اینستاگرامی «من هم» دو روز قبل روایت‌هایی از آزاردیدگان توسط ابوالفضل کاهانی بازیگر و نمایشنامه‌نویس و برادر کوچک عبدالرضا کاهانی (کارگردان سینما) منتشر کرد. او پس از این اتهامات، صفحه‌اش در فضای مجازی را حذف کرد. برادرش هم نوشت: «… مجرم، مجرم است و باید طبق قانون مجازات شود اما نام بردن از افراد رده پایین ـ حتی اگر نام خانوادگی‌شان شهره باشد ـ جنبش شما را پیش نمی‌برد! ذات سینما شهرت است و گمان بر این بود سراغ سلاطینی بروید که در پناه قدرت مخفی شده‌اند و به ریش ما می‌خندند!»

  به گزارش فارس، هفته دوم فروردین‌ماه بود که جمع قابل توجهی از زنان سینماگر ایرانی در اعتراض به خشونت و آزارگری و اعمال قدرت بر زنان در محیط سینما، بیانیه صادر کردند و تشکیل کمیته‌ای مستقل در خانه سینما برای رسیدگی به این روایت‌ها را خواستار شدند.

  در ادامه، امضاکنندگان بیانیه‌ اعتراض به سوء رفتارهای جنسی در سینما و تئاتر ایران، ۵ زن سینماگر (هانیه توسلی، ترانه علیدوستی، سمیه میرشمسی، غزاله معتمد و مارال جیرانی) را برای تشکیل یک کمیته مستقل جهت پیگیری این معضل در این عرصه انتخاب کردند. همچنین رئیس سازمان سینمایی با توجه به برخی حواشی مطرح شده و مشکلات فعالان و دست اندرکاران سینما دستور داد «شورای اخلاق حرفه‌ای سینما» ایجاد شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا