اخبار

پرآب‌ترین چشمه ایران در کرمانشاه – بلاگی ها

 • پرآب‌ترین چشمه ایران در کرمانشاه – بلاگی ها

  سلام نو – سرویس گردشگری: منطقه نمونه گردشگری «سراب کرند» در شهرستان دالاهو یکی از ۵۰ منطقه نمونه گردشگری استان است .

  جاذبه های کوهستانی، پوشش گیاهی و طبیعی مصنوع ( باغات)، ارتفاعات زیبا و مسیر کوهنوردی از جمله ویژگی های بارز منطقه نمونه گردشگری «سراب کرند» است.

  پرآب‌ترین چشمه ایران در کرمانشاه

  دالاهو با داشتن پتانسیل ها و قابلیت های مطلوب در زمینه گردشکری، توانایی جذب گردشگر را دارد. سراب کرند یکی از پرآب ترین چشمه های شهرستان دالاهو و حتی استان کرمانشاه در این منطقه و در بلندترین نقطه شهر کرند قرار گرفته است. وجود این سرچشمه باعث شده است در پایین دست آن پارک زیبای امیر شکل بگیرد. محورهای گردشگری، جاذبه‌ های کوهستانی، پوشش گیاهی و طبیعی مصنوع (باغات)، ارتفاعات زیبا، مسیر کوهنوردی و صخره ‌های زیبا، آب و هوای مطبوع، طبیعت زیبا و بکر و چشمه ‌های روان و خروشان از ویژگی‌ های منطقۀ نمونۀ گردشگری «سراب کرند» است. آب آشامیدنی شهر کرند غرب نیز از این سراب تأمین می ‌شود.

  پرآب‌ترین چشمه ایران در کرمانشاه

  سراب کرند (به کردی: سه‌راو کرن)، نام سرابی زیبا و توریستی در شهر کرند در شهرستان دالاهو می ‌باشد که از پرآب ترین چشمه های شهرستان دالاهو و حتی استان کرمانشاه است و در بلندترین نقطه شهر کرند قرار گرفته است. برای رسیدن به این چشمه باید از بالا دست شهر که به محله دربند معروف است گذر کرد. سراب کرند ضمن اینکه بخشی از آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه را تامین می کند یکی از جاذبه های سیاحتی بسیار با ارزش نیز بشمار می رود. گفته می شود که علت به وجود آمدن شهر کرند وجود این چشمه بوده است. وجود این سرچشمه باعث شده است که در پایین دست آن پارک زیبای امیر شکل بگیرد. پارک امیر از مراکز جذاب گردشگری در تابستان است. آب نمای زیبا، درختان سر به فلک کشیده و ارتفاعات صخره ای در کنار هوای دلپذیر و مطبوع آن هر سال در فصل تابستان علاقمندان بسیاری را از دور و نزدیک به این سمت فرا می خواند. در  دامنه صخره ها، بقایای ساختمان زیبایی به نام عمارت امیر احتشام، مشرف به پارک امیر  وجود دارد که زیبایی خاصی به این مکان داده است. سرسبزی و لطافت هوا در سراب کرند بویژه در فصل بهار و تابستان برای اهالی شهر کرند موقعیت ویژه ای را فراهم نموده تا بتوانند به دور از کار روزانه، مدت زمانی هرچند کوتاه را در کنار خانواده خود در این مکان سپری نمایند. آب آشامیدنی کرند غرب از این سراب تامین می ‌شود و مابقی آن به سمت باغات و مزارع این شهرستان هدایت می‌ گردد.

  ارتفاعات و صخره های زیبا، آب و هوای مطبوع، طبیعت زیبا و بکر و چشمه های روان و خروشان از دیگر ویژگی های منطقه نمونه گردشگری «سراب کرند» در شهرستان دالاهو است.

  پرآب‌ترین چشمه ایران در کرمانشاه

  ویژگی‌های گردشگری

  گردشگران بسیاری در هنگام مسافرت از شهرهای دور و نزدیک، ترجیح می دهند که یک روز را در کنار این چشمه بگذرانند. عده ای از علاقمندان شب را در کنار چشمه بیتوته می کنند. از این رو در اطرف مسیر، سکوهایی تعبیه شده است که مسافرین بتوانند در آنها با بر پایی چادر شب را سر کنند. در مجموعه سراب کرند امکاناتی از قبیل اقامتگاه، استراحتگاه، سفره خانه سنتی و سکوهایی جهت نصب چادر و کمپینگ ساخته شده است که خدمات لازم را به گردشگران ارائه می نمایند.

  دیدنی‌های نزدیک به منطقه 

  از دیگر جاذبه های طبیعی شهرکرند می توان به کوچه باغ های زیبایی اشاره کرد که زمینه جذب گردشگران را به این شهر فراهم کرده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا