اخبار

جزییات تجمعات دوشنبه شب در برخی شهرهای کشور – بلاگی ها

 • جزییات تجمعات دوشنبه شب در برخی شهرهای کشور – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از ایرنا، تعدادی از افراد در چند شهر کشور دوشنبه شب در پی درگذشت «مهسا امینی» اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

  تعدادی از شهروندان در برخی شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، البرز، تهران ، گیلان و خراسان رضوی با تجمع در میدان‌های اصلی شهر اعتراضات آرامی داشتند.

  شهرهایی مانند یزد، خرم آباد، سنندج، ارومیه، مشهد و کرمان تنها چند دقیقه شاهد تجمع افراد کم تعداد بود و این افراد پس از دقایقی محل را ترک کردند.

  در برخی نقاط از جمله مهاباد، دیواندره و بوکان پس از حضور پلیس افراد به تجمع خود پایان دادند.

  در تعدادی شهرها نیز که برخی حاضر نبودند تجمعات را پایان دهند با دخالت پلیس تجمع کنندگان متفرق شدند.

  حدود ۵۰ نفر از شهروندان یزدی با تجمع در میدان امیر چخماق یزد با سردادن شعارهایی اعتراض خود را نشان دادند.

  ماموران از هر گونه درگیری با شرکت کنندگان در این اجتماع اجتناب کردند و با دخالت نیروی انتظامی، آنان پس از حدود ۲۰ دقیقه پراکنده شدند.

  تجمع در استان کردستان

  در استان کردستان نیز تعدادی محدود از افراد به بهانه فوت مهسا امینی در برخی از شهرهای استان کردستان تجمع پراکنده داشتند.

  شهر سقز نسبت به روزهای قبل آرام تر بود هرچند تجمع های پراکنده ای انجام شد اما تجمع هایی در شهرهای بانه، کامیاران و مریوان به صورت پراکنده و در شهرهای دیواندره و سنندج نیز برگزار شد.

  در مهاباد هم گزارش داده اند که تعدادی از اقشار مختلف مردم مهاباد که تعداد آنها حدود ۲۰۰ نفر تخمین زده می‌شود با تجمع در چهارراه آزادی این شهر، شعارهایی سر دادند.

  در شهر بوکان نیز تجمع شده و پلیس برای متفرق کردن مردم وارد عمل شد و آنها را متفرق کرد.

  از کرمانشاه نیز گزارش داده اند حدود ۱۰۰ نفر از شهروندان در شهر مرزی پاوه از توابع استان کرمانشاه عصر امروز دوشنبه در اعتراض به فوت «مهسا امینی» در میدان شهدای این شهر تجمع کردند.

  معترضان که شعارهایی اعتراضی سر می‌دادند از طرف میدان شهدا به سمت مرکز شهر راهپیمایی کردند. در این حرکت معترضان مانع عبور خودروها شدند و حرکت خودروها برای دقایقی متوقف شد. این تجمع بدون هرگونه درگیری و تنشی پایان یافت و نیروی انتظامی نیز با حضور خود اوضاع را تحت کنترل داشت.

  برای دومین شب متوالی کرج شاهد تجمع اعتراضی محدود بود و شماری از شهروندان کرج شامگاه دوشنبه در منطقه گوهردشت کرج دست به تجمع زدند که با حضور به موقع پلیس متفرق شدند.

  جمعی از شهروندان رشت نیز که بیش از ۱۰۰ نفر بودند غروب دوشنبه تجمع کردند. تجمع کنندگان در این شهر در اعتراض به درگذشت مهسا امینی شعارهای هنجارشکن سر دادند.

  تجمع اعتراضی در مشهد دقایقی پس از شکل گیری، با متفرق شدن تجمع کنندگان توسط نیروهای انتظامی پایان یافت.

  در سایر شهرستان های خراسان رضوی هیچگونه تجمع اعتراضی گزارش نشده است. در سطح شهر مشهد ترافیک در مسیرهای منتهی به بلوار وکیل آباد و میدان احمد آباد به همین دلیل ساعاتی سنگین بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا