هنرمندان

یک بازیگر دیگر هم از جنبش آزار جنسی علیه زنان کنار کشید – بلاگی ها

 • یک بازیگر دیگر هم از جنبش آزار جنسی علیه زنان کنار کشید – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، پس از مستانه مهاجر، هنگامه قاضیانی و پانته‌آ بهرام که اعلام کردند امضای خود را از بیانیه‌ ۸۰۰ امضای زنان سینماگر مرتبط با جنبش می‌توی ایران پس گرفتند، هدی زین‌العابدین بازیگر جوان سینما نیز با انتشار مطلبی در استوری اینستاگرام خود اعلام کرد که دیگر در این جنبش حضور نخواهد داشت.

  در روزهای آغازین سال ۱۴۰۱، در اعتراض به خشونت جنسی در عرصه سینما و مصونیت آزارگران از پاسخگویی بیانیه‌ای منتشر شد که خواسته مشخص آن ایجاد یک ساز و کار حمایتی مؤثر در این رابطه بود. در مرحله اول بیش از ۳۰۰ زن مشغول به کار در بخش‌های مختلف سینمای ایران و از گروه‌های سنی گوناگون این بیانیه را امضا کردند. روند جمع‌آوری امضاها تا حمایت بیش از ۸۰۰ تن از زنان فعال در عرصه سینما و تئاتر ادامه پیدا کرد. در فاصله کوتاهی پس از انتشار بیانیه، در یک رای‌گیری، هیئتی پنج نفره برای پیگیری مطالبات بیانیه انتخاب شدند که یکی از آنها ترانه علیدوستی بود.

  حالا بعد از اتفاق‌هایی که افتاده که تناقض رفتاری ترانه علیدوستی و ادعای کتایون ریاحی دلیل اصلی آن است، زنان سینماگر ترجیح داده‌اند که امضای خود را از این بیانیه پس بگیرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا