اخبار

هشدار مهم به مسافران نوروزی/ طوفان و باران برای این استان ها در راه است – بلاگی ها

 • هشدار مهم به مسافران نوروزی/ طوفان و باران برای این استان ها در راه است – بلاگی ها

  به گزارش سلام نو  به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که سامانه بارشی از ظهر پنجشنبه (۴ فروردین) تا صبح جمعه (۵ فروردین) فعال خواهد بود و بارش باران و برف، در بعضی ساعات رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید، گاهی کولاک و تگرگ پیش‌بینی می‌شود. همچنین در بخش‌های شمالی و مرکزی استان رگبار باران و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

  براساس این اطلاعیه همچنین هشدار لغزندگی جاده‌ها به ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر شهری و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و خطر برخورد صاعقه در سطح استان تهران وجود دارد که توصیه شده در هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی، به همراه داشته باشند و همچنین ضمن پرهیز از کوهنوردی، در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز توقف نکنند.

  در این هشدار آمده است که از بعدازظهر پنجشنبه (۴ فروردین) تا شنبه (۶ فروردین) افزایش وزش باد پیش‌بینی شده که گاهی وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در بخش‌های جنوب استان تهران با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

  در این اطلاعیه آمده است که احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال آسیب به سازه‌های موقت و خطر ریزش سنگ از کوه در جاده‌های کوهستانی وجود دارد که توصیه می‌شود در تردد از جاده‌های کوهستانی احتیاط شده و همچنین سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها محکم شود و از پرواز گلایدرها در آسمان پرهیز شود.

  هشدار زرد در هواشناسی به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز به دلیل احتمال وجود خسارت و یا خسارات نقطه‌ای است.

  وضعیت جوی استان تهران

  همچنین براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که با تأثیر زبانه یک سامانه بارشی، در بعضی ساعات به ویژه عصر و شب فردا آسمانی ابری و رگبار پراکنده، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ مورد انتظار است که در بخش‌های جنوب گاهی با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

  طی روزهای جمعه تا یکشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

  لازم به ذکر است که از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما و در روز جمعه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

  براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فیروزکوه با بیشینه ۱۰ و کمینه ۲- سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شده و این در حالی است که پیشوا و ورامین با بیشینه ۲۰ و کمینه ۸ گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

  طبق این گزارش آسمان تهران فردا (۴ فروردین) ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است که حداقل دما ۹ و حداکثر دما ۱۸ درجه ثبت شده است.

  تندباد و طوفان در راه اصفهان

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وزش تندبادهای لحظه‌ای و طوفان گرد و غبار از پیش از ظهر فردا تا عصر جمعه در استان اصفهان خبر داد.

  سرما و طوفان گرد و خاک به یزد می‌آید

  هواشناسی یزد برای این استان در پنجشنبه شب و بعضاً جمعه طوفان گرد و خاک و متعاقب آن کاهش محسوس دما پیش‌بینی کرد.

  هواشناسی استان یزد براساس نقشه‌های پیش‌یابی اعلام کرد: امروز برخی مناطق استان یزد غبار آلود و در بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید با گردوخاک موقتی پیش‌بینی می‌شود.

  بر همین اساس برای بعدازظهر فردا تا عصر شنبه نیز گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک که طی پنجشنبه شب و جمعه بعضاً به صورت طوفان گرد و خاک و متعاقب آن کاهش محسوس دماست، پیش‌بینی شده است.

  دمای امروز شهر یزد بین ۱۲ تا ۲۶ درجه و برای فردا بین ۱۸ تا ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

  باد و برف و باران در راه زنجان

  کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان زنجان گفت: فردا شاهد وزش باد به نسبت شدید تا شدید، رگبار باران و رعد و برق خواهیم بود.

  سونا صرفی با اشاره به شرایط جوی استان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در این استان فردا(پنجشنبه)شاهد بارش باران، وقوع باد شدید و رعد و برق به عنوان پدیده‌های غالب باشیم.

  وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده امروز شاهد آسمانی ابری و در برخی مناطق مه‌آلود خواهیم بود و امروز قبل از ظهر بارش باران و برف در استان تداوم دارد.

  این مسئول با بیان اینکه فردا شاهد وزش باد به نسبت شدید تا شدید، رگبار باران و رعد و برق خواهیم بود، ادامه داد: ارتفاعات استان با کولاک برف نیز همراه خواهد شد و احتمال آب‌گرفتگی معابر نیز دور از انتظار نیست.

  صرفی با بیان اینکه دمای هوا تا پایان هفته با نوسان همراه می‌شود، تصریح کرد: از روز جمعه دمای هوای استان با کاهش همراه و سرد می‌شود. دمای هوای فعلی شهر زنجان ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت پنج درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

  کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان زنجان خاطرنشان کرد: ماهنشان با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و پری با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان در شبانه‌روز گذشته بودند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا