هنرمندان

یک جشنواره سینمایی منحل شد – بلاگی ها

 • یک جشنواره سینمایی منحل شد – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، پس از این که مرکز تصویر متحرک (CMI) برگزارکننده جشنواره ادینبورگ در اسکاتلند خبر داد که تجارت خود را متوقف کرده و اعلام ورشکستگی کرد؛ این جشنواره سینمایی نیز اعلام انحلال کرد.

  علاوه بر این جشنواره بین‌المللی، سینمای مشهور «فیلم‌هاوس» ادینبورگ به همراه سینمای خواهرش در شهر «آبردین» نیز تعطیل شده‌اند.

  • این ۴ سریال تلویزیون قابل رقابت با شبکه نمایش خانگی است
  • خبری خوش برای طرفداران ستاره جان‌سخت

  مرکز تصویر متحرک (CMI) که یک موسسه خیریه‌ است در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این موسسه خیریه با افزایش شدید هزینه‌ها به ویژه هزینه‌های انرژی در کنار کاهش تجارت به دلیل تأثیرات مداوم همه گیری و بحران هزینه زندگی مواجه است. ترکیب و مقیاس این چالش‌ها بی‌سابقه است و به این معناست که چاره‌ای جز اقدام فوری وجود نداشت».

  این بیانیه همچنین اضافه کرده که طی ۱۲ ماه آینده هزینه‌های انرژی این گروه، ۲۰۰ هزار پوند افزایش می‌یابد، ضمن این که هزینه‌ها به دلیل تورم بین ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد و تعداد مخاطبان ۵۰ درصد کمتر از سطح قبل از همه گیری است. همچنین پایان یافتن بودجه اضطراری دولتی و تغییر عادات سینمایی عموم مردم با افزایش استفاده از پلتفرم‌های استریم، تأثیرات نامطلوبی را ایجاد کرده است.

  مدیران این مرکز به دنبال خریدار برای سینماهای فیلم‌هاوس و علامت تجاری جشنواره بین المللی فیلم ادینبورگ هستند، با این امید که این تعطیلی دائمی نباشد. این در حالی است که ۱۰۲ نفر از ۱۰۷ کارمند این موسسه بیکار شده‌اند.

  جشنواره فیلم ادینبورگ در سال ۱۹۴۷ توسط انجمن فیلم ادینبورگ در اسکاتلند تأسیس شد و خود را به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان معرفی کرد که به صورت مداوم برگزار شده است.  این جشنواره در سال ۲۰۰۸، تاریخ برگزاری سنتی خود را در ماه آگوست به ژوئن منتقل کرد و دوره ۲۰۲۰ آن به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا