هنرمندان

وقتی زندگی خصوصی سوپراستارها افشا می‌شود | جانی دپ چطور در برابر چشم میلیون‌ها بیننده آبروی خودش را برد؟ | لقبی که مادر ستاره هالیوود به او داد – بلاگی ها

 • وقتی زندگی خصوصی سوپراستارها افشا می‌شود | جانی دپ چطور در برابر چشم میلیون‌ها بیننده آبروی خودش را برد؟ | لقبی که مادر ستاره هالیوود به او داد – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، مادر مرحوم جانی دپ او را به تمسخر «یک‌چشم» خطاب می‌کرد‏. دپ کوکائین را در شیشه مربا نگه می‌دارد. او با خون انگشت بریده‌اش روی دیوار چیز نوشته است. همسر سابقش امبر هرد، فکر کرده جالب خواهد بود که در رختخواب مدفوع کند و آن را به گردن سگ‌هایشان بیندازد. 

  این‌ها برخی از جزئیات ناپسند زندگی خصوصی جانی دپ است که از ماه گذشته، در جریان دادگاه این بازیگر و همسر سابقش، در تلویزیون به صورت زنده نمایش داده شده و عالم و آدم از آن خبردار شدند و به قول خودش مثل کره بادام زمینی همه جا پخش شد. 

  دپ که ادعا می‌کند از کار بی‌کار شده، به دنبال دریافت غرامت ۵۰ میلیون دلاری از هرد است. به گفته او، مقاله واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸، عمدا و به طور غیرمستقیم از او تصویر همسری آزارگر ارائه داده است و این اتهام برای او ۴۰ میلیون دلار هزینه دربرداشته است. دپ، بخشی از دستمزدهایش را از دست داد و او را در گالری بزرگ مردان آزارگر هالیوود که توسط جنبش «من هم» (MeToo) ایجاد شده بود، با آزارگران و متجاوزان در یک دسته قرار داد.

  اما اینجا مسئله پول مطرح نیست، بلکه پای شهرت در میان است. جانی دپ، یکی از پردرآمدترین ستاره‌های هالیوود که به حفظ حریم خصوصیش مشهور بود،  همه چیزهای خصوصی و مخفیانه زندگیش از پیام‌هایش به دیگران و صداهای ضبط‌شده دعواها گرفته تا مسئله سوءمصرف مواد مخدر، در برابر همگان نمایان شد تا بتواند لکه ننگ «#MeToo» را از روی نام و شهرت خود پاک کند و همین نشان می‌دهد که او چقدر به حسن شهرتش حساس است. 

  بی‌شک، دپ با گشودن آشفتگی‌های زندگی خصوصی خود در برابر همگان، آزادیش را در معرض خطر قرار داده است. پس چرا او خود را تحت این نظارت شدید قرار می‌دهد؟ خوب، برای چهار دهه او تصویر ستاره سینمایی جایزالخطایی را از خودش نشان داده که به راحتی هم خجالت‌زده نمی‌شود. در دادگاه، او نیازی نیست که نگران تحت فشار قرار گرفتن  خود، برای بیان چیزهای واضح‌تر و عریان‌تر باشد. 

  به کمک تیم حقوقیش، جانی دپ می‌تواند وقت خود را صرف ارائه روایتی کند که در نهایت، او را در سمت حقیقت نشان دهد. در این روزگار مدرن، به شکلی حیرت‌انگیز، ظاهرا دیگر چیزی به نام «دادن اطلاعات بیش از حد» وجود ندارد. 

  دپ احتمالا احساس کرد که خوش‌شانسی بزرگی نصیبش شده، وقتی پنی آزکارات، قاضی فرفکس کانتی (جایی که در آن، در نسخه آنلاین نشریه پست، اتهام آزار خانگی امبر هرد منتشر شد)، اجازه داد که دادگاه این رابطه تراژیک، از طریق تلویزیون پخش شود. عملا یک صحنه مناسب برای این بازیگر که یکی از بهترین بازیگران نسل خود است، فراهم شد تا باز جلوی دوربین بازی کند، شاید نقشی برای تمام عمر. 

  همان‌طور که روابط عمومی‌ او برنامه‌های خود را پیش می‌برد، آنچه شاهد آن هستیم، تنها یک بازی افراطی از دپ نیست. این معادل بمباران هسته‌ای در هالیوود است، بدون هیچ تضمینی مبنی بر اینکه هر کس درگیر آن است، جان سالم به در ببرد. با این حال دپ در اینجا دکمه خودتخریبی را فشار می‌دهد. جالب اینجا است که او تنها کسی نیست که از گزینه بمب هسته‌ای برای خودش استفاده کرده است. 

  در حالی که او در حال مبارزه با هرد در فرفکس بود، ستاره سابق رئالیتی شو، بلک چاینا، در حال طرح یک دعوای ۱۰۰ میلیون دلاری برای رسوا کردن خانواه کارداشیان در لس‌آنجلس بود. او مدعی بود که کیم کارداشیان، کلوئی کارداشیان، کایلی جنر و کریس جنر، توطئه کردند تا ازدواج او راب کارداشیان را خراب و برنامه تلویزیونی راب و چاینا را لغو کردند. هرچند در دادگاه چاینا گفت که راب او را با میله فلزی کتک زده و یا سیم شارژر تلفن را دور گردن او پیچیده، اما این‌ها هیئت منصفه را چندان تحت تاثیر قرار نداد و در نهایت، اتهامی متوجه خانواده کارداشیان نشد و چاینا حتی بیش از پیش به حاشیه رانده شد. 

  آن روزهایی که سلبریتی‌ها رسوایی‌های کوچک و بزرگ خود را در مصاحبه‌های تلویزیونی از سر خود کم می‌کردند، گذشته است؛ آن زمانی که وقتی یک سلبریتی دچار مشکلی می‌شد، در مقابل کسانی چون باربارا والترز، اپرا وینفری، کیتی کوریک یا دایان سایر می‌نشستند و در طول یک ساعت، در خانه‌شان با آرامش کامل به سوالات از قبل بررسی شده پاسخ می‌دادند و می‌گفتند که داستان دقیقا از چه قرار است و دنیا درباره آن‌ها چقدر اشتباه کرده است. اما با بازنشسته شدن والترز، سایر و وینفری و کوریک که دیگر در کار احیای شهرت نیستند، تنها گیل کینگ به عنوان آخرین گوش دلسوز در شبکه‌های تلویزیونی باقی مانده است، ولی او هم به ندرت وقت و حوصله شخصیت‌های پردردسر را دارد. 

  مصاحبه با مجله‌هایی با جلدهای براق و پرزرق و برق هم زمانی ابزاری برای ترمیم چهره سلبریتی‌ها بود. دپ در این داستان هم موفق نشد. او در سال ۲۰۱۸، مجله GQ بریتانیا را به خانه مجلل خود در جنوب فرانسه دعوت کرد، تا اتهامات خشونت خانگی امبر هرد را در مصاحبه‌ای رد کند. اما مصاحبه ۸۰۰۰ کلمه‌ای جلد که او را یاغی خطاب کرده بود، برای ارائه تصویر پرزرق و برق از مسئله خشونت خانگی مورد انتقاد قرار گرفت. 

  وقتی در همه سنگرها شکست بخورید، رسانه‌های اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای مهم ترمیم وجهه آسیب‌دیده شما است. اما در رابطه با ماجرای پیچیده امبر هرد و جانی دپ، چیزی به ظرافت پهنای باند اینترنت، پاسخگو نخواهد بود. 

  در یک نظر اجمالی، دادگاه هم برای بازخرید وجهه دپ، چندان مجهزتر و کاراتر به نظر نمی‌رسد، به خصوص که به خاطر داریم او چطور در اقامه دعوا علیه روزنامه سان بریتانیا در سال ۲۰۲۰ به دلیل اینکه او را همسرآزار خوانده بود، قاطعانه شکست خورد. اما این دادگاه پشت درهای بسته برگزار شده بود، در حالی که دادگاه اخیر در طول سه هفته گذشته، چهار روز در هفته در تلویزیون پخش شده است (انتظار می‌رود این دادگاه سه هفته دیگر طول بکشد.) دپ و وکلای او ساعات زیادی از روز را وقت صرف کرده‌اند تا از دپ، به جای کسی که همسر خود را آزار داده، تصویر کودکی زخم‌خورده را نمایش دهند که به شدت در کودکی مورد آزار قرار گرفته و در بزرگسالی، بیشتر مایل است فرار کند و جایی پنهان شود تا اینکه زنی را بزند. 

  دنبال‌کنندگان برنامه تلویزیونی دادگاه، با گروهی از همکاران دپ آشنا شده‌اند که درباره خوبی‌های او حرف می‌زنند. آن‌ها فضای کارناول‌مانندی در دادگاه فرفکس دیده‌اند؛ از طرفداران جانی دپ که با آلپاکاهیشان به حمایت از او آمده‌اند، تا آن‌ها که بیرون دادگاه چادر می‌زنند که جایی در این نمایش برای خود رزرو کنند. یک روز، جلسه شهادت در دادگاه، وقتی تلفن یکی از حضار با آهنگ دزدان دریایی کارائیب زنگ خورد، تقریبا به هم ریخت. 

  با انتشار این تصاویر در سراسر جهان، هشتگ های عدالت برای جانی (#justiceforjohnny) و من در کنار جانی ایستاده‌ام (#istandwithjohnny) جذابیت بیشتری پیدا کرده‌اند. به نظر می‌رسد هر موج جدید حمایت از دپ به استودیوها کمک می‌کند تا او را بدون توجه به نتیجه دادگاه، دوباره استخدام کنند. (جانی دپ جایش را در فرنچایز جانوران شگفت‌انگیز به دلیل طرح دعوای امبر هرد از دست داد.)

  در همین حال، هرد که در معرض خطر از دست دادن نقش خود در فرانچایز آکوامن و کارهای آینده است، اخیرا تیم روابط عمومی خود را اخراج کرده و به دنبال رد شکایت دپ شده است. 

  بدیهی است که هنوز اول راه هستیم. هرد اخیرا از به یاد آوردن سیلی‌ها و لگدهای ادعایی و شکستن بینی اش توسط دپ، بعد از مت‌ گالای سال ۲۰۱۴، در دادگاه گریه کرد. اما الان، بعد از خودتخریبی دپ، به نظر می‌رسد این ستاره سینما، قصد دارد نام نیک خود را در دنیای سینما و میان هوادارانش احیا کند و ثابت کند که تنها راه خروج از بحران، عبور از درون آن است. 

  منبع: ترجمه از گاردین با اندکی تغییر. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا