هنرمندان

برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۲ معرفی شدند – بلاگی ها

  • برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۲ معرفی شدند – بلاگی ها

    به گزارش بلاگی ها ، امسال فیلم «قدرت سگ» به کارگردانی «جین کمپیون» در ۱۲ شاخه نامزد کسب جایزه است و فیلم «تل ماسه» ساخته «دنیس ویلنوو» هم در ۱۰ شاخه شانس کسب جایزه را دارد و «بلفاست» ساخته «کنت برانا» هم در ۷ بخش شانس کسب جایزه دارد. 

    فهرست نامزدها و برندگان نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار از این قرار است: (در حال به روز رسانی) 

    بهترین فیلم

    نامزدها: بلفاست، کودا، به بالا نگاه نکن، ماشین منو بران، تل ماسه، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، کوچه کابوس، قدرت سگ، داستان وست ساید

    بهترین کارگردانی

    نامزدها: کنت برانا (بلفاست)، ریوسوکی هاماگوچی (ماشین منو بران)، پل توماس اندرسون (پیتزا لیکوریس)، جین کمپیون (قدرت سگ)، استیون اسپیلبرگ (داستان وست ساید)

    بهترین بازیگر مرد 

    نامزدها: خاور باردم (ریکاردو بودن)، بندیکت کامبربچ (قدرت سگ)، اندرو گرافیلد (تیک، تیک … بوم)، ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)، دنزل واشنگتن (تراژدی مکبث)

    بهترین بازیگر زن 

    نامزدها:جسیکا چستین (چشمان تامی فی)، اولیویا کلمن (دختر گمشده)، پنه لوپه کروز (مادران موازی)، نیکل کیدمن (ریکاردو بودن)، کریستین استورات (اسپنسر)

    بهترین نقش مکمل مرد

    نامزدها: کایرن هایندز (بلفاست)، تروی کاتسور (کودا)، جس پلمنز (قدرت سگ)، جی کی سیمنز (ریکاردو بودن)، کودی اسمیت-مک‌فی (قدرت سگ)

    بهترین نقش مکمل زن 

    نامزدها:جسی باکلی (دختر گمشده)، آریانا دبوس (داستان وست ساید)، جودی دنچ (بلفاست)، کریستین دانست (قدرت سگ)، آنجانو الیس (پادشاه ریچارد)

    برنده:  آریانا دبوس (داستان وست ساید)

    بهترین فیلمنامه اصلی 

    نامزدها: بلفاست، به بالا نگاه نکن، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، بدترین آدم دنیا

    بهترین فیلمنامه اقتباسی 

    نامزدها:کودا، ماشبن منو بران، تل ماسه، دختر گمشده، قدرت سگ

    بهترین انیمیشن بلند 

    نامزدها:اِنکانتو، فرار، لوکا، میشل در مقابل ماشین‌ها، رایا و آخرین اژدها

    بهترین مستند بلند

    نامزدها:عروج، آتیکا، فرار، تابستان سول ( .. و یا وقتی نمی‌توان انقلاب را از تلویزیون نشان داد)، نوشتن با آتش

    بهترین فیلم بین‌الملی (غیر انگلیسی زبان)

    نامزدها:ماشین منو بران (ژاپن)، دست خدا (ایتالیا)، فرار (دانمارک)، لونانا: گاویشی در کلاس درس (بوتان)، بدترین آدم دنیا (نروژ)

    بهترین فیلمبرداری 

    نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید

    برنده: تل ماسه

    بهترین چهره‌پردازی

    نامزدها:رفتن آمریکا، کروئلا، تل ماسه، چشمان تامی فی، خاندان گوچی

    برنده: چشمان تامی فی

    بهترین تدوین

    نامزدها:به بالا نگاه نکن، تل ماسه، پادشاه ریچارد، قدرت سگ، تیک تیک .. بوم

    برنده: تل ماسه

    بهترین طراحی لباس

    نامزدها:کروئلا، سیرانو، تل ماسه، کوچه کابوس، داستان وست ساید

    بهترین طراحی تولید

    نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید

    برنده: تل ماسه

    بهترین صدا برداری

    نامزدها:بلفاست، تل ماسه، زمانی برای مردن نیست، قدرت سگ، داستان وست ساید

    برنده: تل ماسه

    بهترین مستند کوتاه

    نامزدها: شنیدنی، مرا به خانه هدایت کن، ملکه بسکتبال، سه آهنگ برای بی‌نظیر، وقتی ما قلدر بودیم

    برنده: ملکه بسکتبال

    بهترین فیلم کوتاه

    نامزدها: لباس زنانه، خداحافظی طولانی، در ذهن من، لطفا دست نگهدارید، بگیر و بدو

    برنده: خداحافظی طولانی

    بهترین انیمیشن کوتاه

    نامزدها: امور هنری، بستیا، باکسبالت، رابین رابین، برف  پاک‌کن

    برنده: برف پاک کن

    بهترین موسیقی متن

    نامزدها: به بالا نگاه نکن، تل ماسه، انکانتو، مادران موازی، قدرت سگ

    برنده: تل ماسه

    بهترین جلوه‌های ویژه بصری 

    نامزدها: تل ماسه، انسان آزاد، زمانی برای مردن نیست، شانگ چی و افسانه ده پادشاه، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

    میانگین امتیازات ۵ از ۵
    از مجموع ۱ رای

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا