هنرمندان

استفاده از نابازیگرانِ سن‌بالا با دستمزدهای کم در سینما | سال آینده هم با من تماس بگیرید، بیکارم – بلاگی ها

 • استفاده از نابازیگرانِ سن‌بالا با دستمزدهای کم در سینما | سال آینده هم با من تماس بگیرید، بیکارم – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از میزان، غلامحسین لطفی بازیگر سریال‌های طنزی همچون «سه در چهار»، «خانه‌به‌دوش» و «ساختمان پزشکان» گفت: نمی‌دانم مشکل کجاست. زمانی بود که می‌گفتیم سینما کاملا معطوف به جوانان و کاراکترهای جوان شده اما امروز گاه می بینیم که نابازیگرانی در سنین بالا حضور دارند.

  او درباره فعالیت‌های خود در عرصه تئاتر گفت: دیگر از پاسخ به این سوال خسته شده‌ام. اینکه بگویم مدت‌هاست به من پیشنهاد خوبی نشده، برایم خسته‌کننده شده است. به شما قول می‌دهم اگر سال آینده هم با من تماس بگیرید، کاری ندارم. 

  وی ادامه داد: مگر چقدر در آثار سینمایی یا سریالی از حضور بازیگران پیشکسوت استفاده می شود؟ مگر چند نقش نوشته می شود که همه بخواهیم کار کنیم؟

  این بازیگر پیشکسوت اضافه کرد: البته که آنقدر نقش‌ها کوتاه و بی اهمیت شده اند که طبیعتا اگر برخی کاراکترهای سن بالا را به بازیگران پیشنهاد بدهند آنها نمی پذیرند. به جایش نابازیگرها را با دستمزدهای کم وارد می کنند. به این شکل می شود که ما شاهد آن هستیم که سال‌هاست بازیگران پیشکسوت نقش قابل توجهی را بازی نکرده اند. 

  وی درباره وضعیت بازیگران در دوران کرونا بیان کرد: وضعیت بازیگران در دوران قبل از کرونا هم خوب نبود. شاید برخی از افراد در اخبار هستند و همیشه روی تیتر می آیند، اما واقعیت بازیگری این نیست. شاید فقط یک درصد از بازیگران دستمزد خوب می گیرند و دیده می شوند.

  بازیگر سریال «سه در چهار» تعداد بازیگران بیکار و کم‌کار را بالا خواند و گفت: واقعیت بازیگری آنجاست که سالانه تعداد زیادی فارغ‌التحصیل بازیگری داریم. در کنار آن تعداد زیادی از بازیگران قدیمی بیکار هستند. تعداد آثار هم کم نیست اما ما شاهدیم که تعداد محدودی بازیگر در آثار حضور دارند. 

  لطفی خاطرنشان کرد: نکته قابل تامل آنجاست که شاید کارگردانان و تهیه کنندگان اهمیت ندهند اما وقتی یک بازیگر سالانه در چندین کار دیده می شود، دیگر باورپذیری اش برای یک کاراکتر از بین می رود. مگر برخی افراد چقدر توان دارند که طی یک سال چندین نقش قبول می کنند؟ من از نسلی هستم که باید برای هر نقش مدت‌ها زحمت می کشیدند، اما امروز انگار این موضوع اهمیتی ندارند. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا