هنرمندان

ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در «نیسان آبی» – بلاگی ها

 • ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در «نیسان آبی» – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از روابط عمومی صداوسیما،  سیروس همتی بیان کرد: من مجموعه کتاب داستانی خود را تحت عنوان «ننه کاراته» را به چاپ سوم رساندم که شامل ۸ داستان طنز است. علت نامگذاری این کتاب به دلیل لقب یکی از همسایه‌های دایی من بود که پیرزنی ۷۰ ساله بود. او زمانی که ما از در کوچه بازی می‌کردیم از ما می‌خواست تا برویم و وقتی نمی‌رفتیم از پنجره طبقه اول به کوچه می‌پرید و دنبال ما می‌دوید و به همین دلیل به او ننه کاراته می‌گفتیم.

  او ادامه داد: در کتابی که نوشتم ننه کاراته به آقایان و بانوان در کوچه آموزش ورزش‌های رزمی می‌دهد و آن‌ها را آماده می‌سازد. داستان‌های کتاب من در کنار این مسئله می‌گذرند.

  همتی که در برنامه «شب‌نشینی» شبکه جام جم حاضر شده بود، افزود: من در حال حاضر دبیر ریاضی هستم و سال آینده بازنشسته می‌شوم؛ من در نازی‌آباد، علی‌آباد و جوادیه تدریس می‌کنم و در منطقه ۱۶ فعالیت دارم. در کنار این شغل نویسندگی، بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و کارهای مشابه انجام می‌دهم.

  او اظهار کرد: خوشبختانه من توانسته‌ام با استفاده از بازیگری تاثیر بیشتری در کلاس‌های درسی خود داشته باشم؛ به لطف این حرفه می‌دانم در کجای کلاس قرار بگیرم، از چه لحنی استفاده کنم، چه نگاهی داشته باشم و چگونه رفتار کنم.

  این بازیگر گفت: بازیگری باعث شده بتوانم فضای خشک ریاضی را با هنر و عشق به دانش‌آموزان انتقال دهم. زمانی که به معلمان‌ ریاضی قدیمی فکر می‌کنم تنها ریاضی را به شکلی سخت و خشک به یاد می‌آورم اما اکنون توانسته‌ام این مفهوم را برای دانش‌آموزانم تغییر دهم.

  او اظهار کرد: من دو فرزند دارم و ۹۲ دانش‌آموز نیز در مدارس دارم؛ فرزندان من بهار و نگار نام دارند که دوقلو هستند. نام دخترانم را از شعر مولانا برداشتم و انتخاب کردم.

  او گفت: اگر می‌توانستم بخشی از زندگی خود را تغییر می‌دادم این کار را نمی‌کردم چرا که باور دارم همه‌چیز به درستی اتفاق افتاده است. من فکر می‌کنم سختی‌های زندگی درس‌های بزرگی برای انسان دارد.

  • یک برنامه استعدادیابی سرود برای کودکان | کدام شبکه پخش می‌کند؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا