اخبار

افزایش دوباره حقوق ۱۴۰۱ کارمندان / افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارمندان دولت شامل کدام دسته شد؟ – بلاگی ها

 • افزایش دوباره حقوق ۱۴۰۱ کارمندان / افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارمندان دولت شامل کدام دسته شد؟ – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از فرارو، سخنگوی هیات رئیسه مجلس اعلام کرده که هیات تطبیق قوانین و مصوبات با افزایش حقوق مشمولان قانون کار شاغل در دستگاه‌های اجرایی متناسب با قانون کار موافقت کرده است. اما هنوز مشخص نیست که دولت از چه زمانی قانون کار سال ۱۴۰۱ را برای کارکنان قرارداد کارگری خود به اجرا در می‌آورد.

  به زبان ساده تر، آن دسته از کارمندان دولت که با قرارداد کارگری در  دستگاه‌های اجرایی مشغول به کار هستند، به جای افزایش ده درصدی مصوب برای کلیه کارکنان دولت، مطابق مصوبه شورای عالی کار حداقل حقوق به میزان ۵۷ درصد افزایش پیدا می‌کند.

  اخبار مرتبط:

  افزایش دوباره حقوق ۱۴۰۱ کارمندان تصویب شد

  حقوق این دسته از کارکنان افزایش یافت / جزییات

  ۳ ماه و نیم بلاتکلیفی در افزایش حقوق بازنشستگان / سرانجام افزایش حقوق بازنشستگان چه شد؟

  از ماجرای یک ویرگول تا افزایش ۱۰ درصدی مستمری‌ها / آیا مصوبه‌ی افزایش حقوق بازنشستگان اصلاح شدنی است؟

  افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به کجا رسید؟

  البته این بدان معنا نیست که حقوق کلیه کارکنان دولتی دارای قرارداد کارگری به میزان ۵۷ درصد افزایش می‌یابد. در واقع حداقل دستمزد به این میزان رشد می‌کند و  سایر سطوح دستمزدی نیز باید منتظر افزایش ۳۸ درصدی باشند.

  پیش‌تر هیات دولت ضریب افزایش حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی که مشمول قانون کار هستند را ۱۰ درصد اعلام کرده بود. اما با ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت در مجلس مواجه شد. در نهایت هم در ۱۸ خرداد هیات دولت مصوبه  افزایش حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون کار، مطابق با قانون کار را صادر کرد.  

  در چنین شرایطی نباید حقوق و دستمزد کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون کار کمتر از پنج میلیون و ۵۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان در نظر گرفته شود.  

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا