هنرمندان

تازه‌ترین تصاویر نگهبان شب | ۱۳ هزار نفر می‌خواستند در فیلم میرکریمی بازی کنند – بلاگی ها

 • تازه‌ترین تصاویر نگهبان شب | ۱۳ هزار نفر می‌خواستند در فیلم میرکریمی بازی کنند – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از مهر، محمدصادق میرکریمی مجری طرح و مدیر تولید فیلم سینمایی «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی از آثار راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: رضا میرکریمی همواره سعی می‌کند در هر کاری دست به تجربه‌ای تازه در فرم و روایت بزند، حتی برخی اوقات فضای قصه را نسبت به تجربه‌های قبلی تغییر می‌دهد. در «نگهبان شب» نیز از این لحاظ شاهد یک تفاوت آشکار خواهیم بود. البته جان‌مایه فیلم‌های این فیلمساز  یک نقطه اشتراک دارد؛ آن هم  خانواده است.

  میرکریمی درباره اینکه آیا تکرار همکاری رضا میرکریمی با محمد داوودی در نگارش فیلمنامه «نگهبان شب» می‌تواند منجر به تکرار تجربه موفق «قصر شیرین» شود؟ هم توضیح داد: قصه این فیلم از ایده‌هایی بود که فیلمساز از سال‌های قبل در ذهن داشت و بارها تلاش کرده بود آن را بنویسد ولی هر بار روند آن راضی‌کننده نبود. با این حال تجربه همکاری آقای میرکریمی با محمد داوودی در فیلم «قصر شیرین» موفق بود.

  مدیر تولید «نگهبان شب» درباره تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی در آثار خود هم بیان کرد: رضا میرکریمی همیشه تهیه‌کننده کارهای خودش بوده است. بنابراین تنها کارهای متاخرش را تهیه‌کنندگی نکرده، البته به غیر از کارهای اول و دومش که در تولید آن‌ها شراکت داشته است. از همین رو چه در کارهای سینمایی و چه در فیلم‌هایی که دیگران کارگردانی کرده‌اند، تهیه‌کنندگی را برعهده داشته است.  

  میرکریمی درباره ترکیب بازیگران «نگهبان شب» هم گفت: برای انتخاب بازیگرها با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده بود، طی فراخوانی سایتی را طراحی کردیم که همه علاقمندان می‌توانستند در آن سایت ثبت نام و رزومه کاری خود را بارگذاری کنند. علی‌رغم پیش بینی اولیه که فکر می‌کردم ۲-۳ هزار نفر از این موضوع استقبال کنند، بالای سیزده هزار نفر در این سایت ثبت نام کردند و ظرفیت سایت پر شد، به طوری که ما مجبور شدیم سایت را ببندیم.

  تازه‌ترین تصاویر نگهبان شب | ۱۳ هزار نفر می‌خواستند در فیلم میرکریمی بازی کنند

  او ادامه داد: چند نفر برای مدتی برای بررسی این تعداد تقاضا به گروه کارگردانی اضافه شدند. در مراحل مختلف این فایل‌ها بررسی شد و ما به یک جمعیت هزار نفری رسیدیم. همان تعداد را خود کارگردان بررسی کرد و از بین آنها ۵۰۰ نفر انتخاب شدند که به صورت حضوری از آن‌ها تست گرفته شد. در کل تجربه خوبی بود و نتیجهِ رضایت‌بخش آن را احتمالاً در فیلم خواهید دید. تعدادی از نقش‌ها از میان این متقاضیان انتخاب شدند.  

  مدیر تولید «نگهبان شب» درباره غیبت کارگردانان هم‌نسل رضا میرکریمی در جشنواره امسال و رقابت این فیلمساز با کارگردانان جوان مطرح کرد: رضا میرکریمی همیشه به حمایت از فیلمسازان جوان علاقمند بوده‌اند. حتی برای جشنواره جهانی فیلم فجر هم اولویت‌شان حضور در خارج از مسابقه بود تا بستری برای جوانانی باز شود که فیلم ساخته‌اند و آنها بتوانند از این فرصت استفاده کنند. به هر حال برای احترام گذاشتن به عوامل فیلم و کسانی که در ساختش شریک بودند و زحمت کشیدند، در جشنواره حضور پیدا کردند. بالاخره عوامل هم انتظاراتی دارند و می‌خواهند در جشنواره دیده شوند. باید این فرصت به آن‌ها داده شود و فیلم در رقابت شرکت کند.

  میرکریمی درباره تأثیر شرایط کرونایی بر فرآیند تولید فیلم «نگهبان شب» هم توضیح داد: به دلیل شرایطی که ویروس کرونا به همه ما تحمیل کرده بود، تولید فیلم بارها به تأخیر افتاد و هر بار که عزم ساختش شکل می‌گرفت و باعث شد که هزینه‌هایی به گروه تحمیل شود. حتی تأخیر چندباره باعث شد برخی از سرمایه‌گذاران را از دست بدهیم. نهایتاً فیلم در زمستان سال گذشته کلید خورد و در طول کار تلاش کردیم تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. هر روز پزشک مراقب سر صحنه حضور داشت و به شکل رندوم و متناوب از عوامل تست گرفته می‌شد.  

  وی ادامه داد: در یک نوبت هم فیلمبرداری به دلیل تعطیلی عمومی‌ که ستاد کرونا برای پروژه‌ها اعلام کرده بود، تعطیل شد که آن هم هزینه‌ای به دوش تهیه‌کننده گذاشت، ولی نهایتاً صحنه‌های باقی‌مانده پس از منقضی شدن دوران قرنطینه فیلمبرداری، به فیلم اضافه شد.

  تازه‌ترین تصاویر نگهبان شب | ۱۳ هزار نفر می‌خواستند در فیلم میرکریمی بازی کنند

  میرکریمی درباره پیش‌بینی خود از حضور «نگهبان شب» در جشنواره چهلم فجر هم گفت: پیش بینی خاصی برای فیلم نداریم جز اینکه احساس می‌کنیم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار خواهد کرد، مثل فیلم‌های قبلی فیلمساز. به هر حال همانطور که از سبک کاری رضا میرکریمی در مقام فیلمساز مشخص است، نه خودش و نه فیلم‌هایش تابع شرایط هیجانی نیستند و به دنبال حاشیه و جوسازی هم نمی‌روند. این فیلم هم به نظرم یک فیلم ماندگار خواهد شد که خیلی خوب می‌تواند تأثیر عمیقش را روی مخاطب بگذارد. ما برای رسیدن به چنین هدفی دعا می‌کنیم و منتظر برخورد مستقیم با تماشاگران هستیم.

  مدیر تولید «نگهبان شب» در پایان درباره تیم جدید مدیران سینمایی اظهار کرد: در مورد مدیران جدید و سیاستگذاری‌های جدیدی که در سازمان سینمایی اتفاق می‌افتد، من خیلی صاحب نظر نیستم. به نظر می‌رسد فعلاً باید کمی صبر کرد تا در ایام جشنواره و در ماه‌های آینده ببینیم شعارها و وعده‌هایی که داده شده است، تا چه حد عملیاتی می‌شود و تا چه حد برای سینما ارمغان مثبتی را به همراه خواهد داشت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا