هنرمندان

تعریف و تمجید قابل توجه وزیر فرهنگ عراق از سینمای ایران | استقبال بی‌نظیر از فیلم‌های ایرانی – بلاگی ها

 • تعریف و تمجید قابل توجه وزیر فرهنگ عراق از سینمای ایران | استقبال بی‌نظیر از فیلم‌های ایرانی – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، حسن ناظم با حضور در «هفته سینمایی ایران»، از استقبال بی‌نظیر نسبت به فیلم‌های ایرانی تمجید کرد و گفت: ایران یکی از مهمترین کشورهای صاحب سینما در منطقه و جهان اسلام است. در این راستا برگزاری هفته فیلم ایران در بغداد از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که این هفته سینمایی است که به عنوان یکی از بازیگران مهم صنعت فیلم و سینمای جهان شناخته شده و وجه تمایز خود را با حضور فعالانه‌اش در صحنه‌های سینمای بین‌الملل نشان داده است.

  اظهارات محمد علی نجفی درباره لغو انتخابات خانه سینما

  علی نصیریان کارگاه آموزشی برگزار می‌کند

  بازیگر زن مشهور در کنار منفورترین شخصیت‌های سال | درگیری خانوادگی این چهره را در لیست نفرت‌انگیزان ۲۰۲۱ قرار داد

  او با اشاره به مشترکات تاریخی، مذهبی و فرهنگی دو کشورِ ایران و عراق بر لزوم همکاری‌های سینمایی دو کشور در ابعاد گوناگون تاکید کرد و افزود: اکنون یک حرکت و فعالیت دوباره‌ای آغاز شده و ما شاهد آن هستیم تا از نو فعالیت‌ها و حیات فرهنگی خود را با تمام جلوه‌هایش از سر بگیریم که مهم‌ترین آن‌ها توافقات حاصله درطی سفر اخیرمان همراه با مجموعه‌ای از صاحب‌نظران خبره از وزارت فرهنگ کشور عراق به جمهوری اسلامی ایران بود که نتایج مثمرثمر و چشمگیری دربرداشت.

  حسن ناظم، سینمای ایران را الگویی بی‌نظیر برای ارتقای سینمای کشورهای منطقه دانست و برگزاری هفته فیلم ایران در عراق را اولین گام برای تحقق آن عنوان کرد و گفت: هفته فیلم ایران برای ما در بغداد فرصتی برای نزدیک شدن، آشنایی و همچنین بدست آوردن دستاوردهای حرفه‌ای از صنعت پیشرفته سینمای ایران است. سینمایی که یک قرن عمر خود را در پیشرفت و ارتقای کمی وکیفی سپری کرده است و جوایز جشنواره‌های معتبر جهانی را از آن خود کرده است.

  در هفته فیلم ایران در عراق، شماری از فیلم‌های مختلف کارگردانان سینمای ایران برای علاقمندان به نمایش در می‌آید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا