اخبار

واکنش وزارت دفاع کره جنوبی به پرواز ۱۸۰ جنگنده کره شمالی – بلاگی ها

 • واکنش وزارت دفاع کره جنوبی به پرواز ۱۸۰ جنگنده کره شمالی – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از خبرگزاری یونهاپ، به گفته رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، جنگنده‌های کره شمالی شامل چندین هواپیمای نظامی و بمب افکن در بازه زمانی ۱۱ صبح تا ۱۵ به وقت محلی بر فراز مناطقی مختلف از شبه جزیره کره شامل سواحل غربی و شرقی و بدون آنکه به مرز دو کره نزدیک شوند، توسط رادارها رصد شدند.

  رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد، نیروی هوایی کره جنوبی نیز در واکنش به این اقدامات کره شمالی حدود ۸۰ فروند از جنگنده‌های خود شامل F-۳۵A را با ماموریت موضعگیری کامل به منطقه اعزام کرد تا از تعداد دقیق جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی ارتش کره شمالی آماری کسب کند.

  پیونگ یانگ به شدت مخالف رزمایش‌های مشترک بین کره جنوبی و آمریکاست.

  کره جنوبی و آمریکا از امروز تا پنج روز این رزمایش نظامی را برگزار آغاز کرده‌اند که در آن حدود ۲۴۰ فروند هواپیما شامل اف-۳۵ های رادارگریز در سراسر شبه جزیره کره بسیج شده‌اند. اما انتظار می‌رود که ماموریت آنها در واکنش به آزمایش‌های موشک بالستیک کره شمالی تمدید شود.

  کره شمالی دولت‌های سئول و واشنگتن را متهم کرده که با این رزمایش‌ها امنیت منطقه را به سمت برهه‌ای غیرقابل کنترل سوق می‌دهند.

  رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد: ارتش ما آمادگی قاطع خود را برای تحریکات بیشتر حفظ می‌کند و در عین حال تحرکات مرتبط ارتش کره شمالی را تحت همکاری نزدیک بین کره جنوبی و ایالات متحده از نزدیک زیر نظر دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا