هنرمندان

اعتراض ۲ بازیگر مطرح به افشاگری کتایون ریاحی درباره تعرض – بلاگی ها

 • اعتراض ۲ بازیگر مطرح به افشاگری کتایون ریاحی درباره تعرض – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، با مطرح شدن نام یک بازیگر پیشکسوت سینما از سوی کتایون ریاحی در چند روز گذشته و بازگو کردن داستان تعرض جنسی مربوط به ۲۵ سال پیش که از سوی این بازیگر متحمل شده بود، بار دیگر شاهد بالا گرفتن بحث ها پیرامون اعتراض به خشونت جنسی در سینمای ایران و حواشی آن هستیم.

  در این بین بسیاری راه سکوت را در پیش گرفته‌اند، تعدادی با ۸۰۰ زن امضاکننده بیانیه همراه شدند و بعضی دیگر مثل پانته‌آ بهرام و حمید فرخ نژاد به انتقاد از جنبش می تو هنرمندان زن سینمای ایران پرداختند.

   پانته‌آ بهرام، بازیگر سینما و تلویزیون در پیامی ویدئویی از افشاگری کتایون ریاحی انتقاد کرد.

  او گفت:

  تعرض با تجاوز فرق دارد.

  قرار نبود ما اسم ببریم. این جنبش ما ممکن است به ضد خودش تبدیل شود. انتقاد و آسیب رسم ما نیست.

  اعتراض ۲ بازیگر مطرح به افشاگری کتایون ریاحی درباره تعرض

  در این راستا حمید فرخ نژاد در استوری اینستاگرام خود با اشاره به اینکه رسانه ای کردن نام اشخاص بدون اثبات جرم منجر به رواج باج گیری شده و این جنبش را از رسیدن به هدف دور می‌کند این‌طور نوشت:

  متهم با محکوم تفاوت دارد. هر حرکتی اگر قانونمند نباشد منجر به فساد می‌شود، اینکه هرکس بتواند نام شخصی را بدون اثبات جرم و بدون داشتن شرایط دفاع، رسانه ای کند از ضعف های حرکتی است که می‌توانست مثبت باشد. این نوع عملکرد باعث رواج باج گیری و صدمه به اصل هدفی می‌گردد که برای امنیت جامعه ما و در همه زمینه‌های شغلی لازم است.

  این هنرپیشه آبادانی اضافه کرد: لطفا هوشیارتر عمل کنید تا این حرکت تبدیل به تفریح بیماران جنسی و باج گیران فضای مجازی نشود، قانون را محور قرار دهیم اگر قصدمان تبلیغ و یادآوری خودِ فراموش‌شده‌مان و احیانا باج خواهی نیست.

  اعتراض ۲ بازیگر مطرح به افشاگری کتایون ریاحی درباره تعرض

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا