هنرمندان

قیمت بلیت سینما چند برابر شد؟ – بلاگی ها

 • قیمت بلیت سینما چند برابر شد؟ – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها ، در صورت موافقت سازمان سینمایی با پیشنهاد سینماداران و تهیه‌کنندگان، بهای بلیت سینماها در سال ۱۴۰۱، ۶۶ درصد افزایش می‌یابد.

  در آخرین جلسه شورای صنفی نمایش، موضوع گران شدن بلیت سینماها مطرح و در نهایت تصمیم گرفته شد بهای بلیت سینماها تا ۵۰ هزار تومان افزایش یابد. این افزایش قیمت البته تبصره‌هایی دارد. بلیت‌های ۵۰ هزار تومانی صرفا شامل پردیس‌های مدرن می‌شود و تنها در روزهای آخر هفته، ایام تعطیلی و سانس‌های پایانی با چنین افزایش قیمتی مواجه خواهیم شد.

  قیمت بلیت سینما چند برابر شد؟

  با توجه به اینکه مخاطبان در این سال‌ها بیشتر در پردیس‌های مدرن فیلم می‌بینند و بیشتر روزهای آخر هفته و در سانس‌های پایانی سینما می‌روند، بلیت‌های ۵۰ هزار تومانی رسما در سانس‌های شلوغ عرضه خواهد شد. در روزهای گذشته برخی از سینماداران به ارزان بودن بهای بلیت سینماها اشاره کرده بودند. چنان‌که مدیر سینما آزادی گفت: بهای بلیت سینما دست‌کم باید به اندازه قیمت یک ساندویچ باشد.

  سینماداران معتقدند بهای بلیت به نسبت تورم بسیار ارزان است و حتی برخی بهای بلیت سینماها را با قیمت بلیت کنسرت‌های موسیقی مقایسه کرده‌اند(که البته قیاسی منطقی‌ نیست). برخی کارشناسان اکران هم در گذشته به مقایسه بهای بلیت سینماها در ایران و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای اروپایی پرداخته بودند تا نتیجه مطلوبشان را از این قیاس بگیرند؛ اینکه بلیت سینماها در ایران خیلی ارزان است.

  نکته‌ای که در نظر گرفته نمی‌شود، میزان سینما رفتن ایرانی‌ها در طول سال است و اینکه در ۲ سال اخیر به‌ خاطر کرونا تعداد سینماروها کاهشی بی‌سابقه در تاریخ سینمای ایران را تجربه کرده است.

  البته شورای صنفی نمایش کنار افزایش بهای بلیت سینماها، امکانی هم برای مخاطبان درنظر گرفته است. قرار است در سال جدید ۲ روز در هفته بلیت سینماها به‌صورت نیم‌بها عرضه شود. احتمالا در سال ۱۴۰۱ یکشنبه‌ها مثل سه‌شنبه‌ها گیشه سینماها بلیت‌ها را به‌صورت نیم‌بها عرضه می‌کنند.

  سینما رفتن سال‌هاست که از سبد بیشتر خانواده‌های ایرانی حذف شده است. ‌طوری‌که حتی پرفروش‌ترین فیلم‌های این سال‌ها هم اغلب به لحاظ تعداد تماشاگر در حد معمولی‌ترین فیلم‌های دهه ۶۰ مخاطب نداشته‌اند.

  با توجه به شرایط اقتصادی، طبیعی است که با همین بهای فعلی هم سینما رفتن برای خانواده‌ها دشوار باشد و با بلیت‌های ۵۰ هزار تومانی احتمالا عده‌ای از مخاطبان فعلی هم از خیر سینما رفتن می‌گذرند. باید دید در نهایت سازمان سینمایی چه تصمیمی درباره پیشنهاد سینماداران و تهیه‌کنندگان خواهد گرفت و آیا پیشنهاد ۵۰ هزار تومانی رأی می‌آورد یا خیر؟

  منبع: روزنامه همشهری – شهاب مهدوی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا