هنرمندان

۳۳۰ اثر به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس رسید | اضافه شدن بخش «ایران ٣۶٠ درجه» – بلاگی ها

 • ۳۳۰ اثر به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس رسید | اضافه شدن بخش «ایران ٣۶٠ درجه» – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از روابط عمومی جشنواره، آمار فیلم‌های دریافتی در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس (IFFZ) به دبیری یدالله داج اعلام شد و بر این اساس ۲۵۰ فیلم بلند سینمایی و مستند و ۸۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند برای حضور در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس (IFFZ) ارسال شده‌اند.

  همچنین امسال برای اولین بار بخشی با عنوان «ایران ٣۶٠ درجه» به جشنواره اضافه شده است که فیلم‌های انتخابی مستند درمورد رویدادها و مسائل مختلف ایران در این بخش به نمایش درمی‌آیند. آثار این بخش در اولین سال راه‌اندازی آن، توسط دبیر جشنواره و از بین مستندهای رسیده انتخاب می‌شود.

  هیات داوران این جشنواره در بخش فیلم‌های بلند، متشکل از پنج نفر از افراد متخصص است که بهترین فیلم بلند فستیوال را انتخاب می‌کنند. جایزه بهترین فیلم بلند فستیوال، استوانه یا منشور طلایی کوروش است که به همراه ۲ هزار دلار جایزه نقدی به برگزیده جشنواره اهدا می‌شود.

  هیات داوران بخش فیلم های کوتاه فستیوال نیز، متشکل از سه نفر از افراد متخصص این حوزه است که جایزه بهترین فیلم کوتاه را به همراه ۵۰۰ دلار جایزه نقدی به برگزیده اهدا می‌کنند.

  هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس ۲۶ می تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۵ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره ۱۵ مارس (۲۴ اسفند ۱۴۰۰) بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا