اخبار

در این گردنه ایران ۲ متر برف بارید! – بلاگی ها

 • در این گردنه ایران ۲ متر برف بارید! – بلاگی ها

  به گزارش بلاگی ها به نقل از ایرنا، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال با اشاره به ارتفاع دو متری برف در گردنه الماس گفت: راهداران با کار شبانه‌روزی راه ارتباطی این گردنه و مسیر ارتباطی خلخال – اسالم را باز کردند.

  معروف خسروی اظهار کرد: بدلیل بارش برف سنگین همراه با کولاک، یخبندان و لغزندگی سطح جاده در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال – اسالم همراه داشتن زنجیرچرخ برای همه رانندگان عبوری الزامی است.

  وی به زمین‌گیر شدن ده‌ها دستگاه خوروها در شب گذشته در گردنه الماس اشاره کرد و گفت: دلیل اصلی این وضعیت نبستن بموقع زنجیر چرخ برروی خودروها توسط رانندگان بوده است.

  خسروی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو فاقد زنجیر چرخ شب گذشته و پیش از ظهر امروز به کمک راهداران از برف جاده رهاسازی و به مسیرهای خود هدایت شدند.

  رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال افزود: سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت باد در مسیر گردنه الماس و کولاک در این محور عملا بستن زنجیر برای رانندگان را غیرممکن کرده و سبب راه‌بندان جاده می‌شود.

  خسروی با اشاره به بار ترافیکی سنگین در جاده خلخال – اسالم اظهار کرد: راهداران با استفاده از ۲ دستگاه بولدوزر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه کامیون ده چرخ مجهز به تیغه برفروب و نمک‌پاش، یک دستگاه برف‌خور و یک دستگاه اونیماک برف‌روب مشغول برف‌روبی، تیغه‌زنی و نمک‌پاشی گردنه الماس هستند.

  وی اظهار کرد: هم‌اکنون این جاده مسدود نبوده و تردد خودروها در جریان است.

  خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا